
In een wedstrijd waarin beide teams slordig begonnen, was het BS Leiden onder 18 dat al snel het initiatief nam tegen Dozy Den Helder. Dankzij sterk spel van onder andere Madeleine Smit en Floor Kuijt liepen de Leidse meiden al in het eerste kwart uit. Den Helder probeerde terug te vechten, maar had weinig antwoord op het gevarieerde en diepe spel van Leiden. Uiteindelijk won BS Leiden ruim met 81-47.
In de onder 16 Eredivisie ging het om de nummers 3 en 6: Zorg en Zekerheid Leiden en Triple ThreaT Haarlem. Triple ThreaT begon sterk en nam al snel afstand, mede dankzij een dominante start van Jason Mettes en Brett Roelofs. Ondanks meerdere comebackpogingen van Leiden, geleid door de energieke Alexander Agadjanian, hielden de bezoekers het overwicht. Triple ThreaT aan het langste eind en boekte het een 70-88 overwinning in Leiden.
BS Leiden VU18 VS Dozy Den Helder VU18
Voor beide teams is het zoeken in de aanval. Er wordt veel balverlies geleden. Toch begint Leiden beter aan de wedstrijd. Floor Kuijt is vanaf links trefzeker met een inlegger, en vervolgens weet Danique Roodakker met een sky-hook de and-1 te verzilveren. Dat brengt Leiden op een eerste voorsprong. Via Yara Noot en Mare Lutterman doet Den Helder nog iets terug, maar Leiden heeft Madeleine Smit, die het verschil verder vergroot. Met zeven punten op rij (twee drives en een driepunter) brengt zij de stand op 12-4. Leiden heeft bovendien meer wisselmogelijkheden. Juliëtte Biesot is een reboundende kracht die de tweede kansen goed benut. Via vrije worpen van Nienke Luykx en Fleur Boom loopt Leiden verder uit: 20-8 na het eerste kwart.
Leiden gaat sterk door en plaatst zelfs een 8-0 run. Biesot is krachtig onder het bord, en via Smit en Kuijt loopt het verschil op tot twintig punten. Den Helder laat het daar niet bij zitten. Via Mare Lutterman komt de ploeg iets dichterbij, maar ook Leiden blijft scoren. Vanaf de driepuntslijn is het Sterre van Engen die zich laat gelden, en Roodakker en Senna Bakker dragen daar eveneens aan bij. Leiden beschikt over meerdere opties, en die zorgen voor een ruststand van 43-24.
Ook na rust gaat Leiden sterk verder. Luna Brouwer en Jonni de Haas zijn in de openingsfase van de tweede helft goed te vinden. Toch komt Den Helder opnieuw dichterbij. Het duo Romy Jansen en Fleur van der Most krijgt steeds meer vat op het spel en komt sterker bij de ring. Hun inbreng verkleint het verschil tot dertien punten, waar dat even daarvoor nog 21 was: 47-34. Leiden laat Den Helder echter niet verder terugkomen, al lijkt het even alsof Smit en Brouwer dat wél mogelijk maken. Den Helder zit in een goede flow en komt via Dali Lobregt en Suri Cabalt opnieuw dichterbij. Voor Leiden begint het vanaf de driepuntslijn weer beter te lopen. Smit verzilvert de eerste, waarna Roodakker nog twee keer trefzeker is op haar kenmerkende wijze. Het verschil wordt opnieuw gemaakt: 60-39 na het derde kwart.
Ook in de laatste tien minuten laat Leiden Den Helder niet meer dichterbij komen. In de verdediging laat Luykx opnieuw haar kracht zien, wat Biesot en Amy Bonis de gelegenheid geeft om het verschil verder te vergroten. Den Helder komt er niet meer aan te pas. Sterker nog, het is Leiden dat opnieuw raak schiet vanaf de driepuntslijn. Floor Kuijt en Madeleine Smit zorgen voor de laatste eindsprint, waarmee Leiden overtuigend met 81-47 wint van Dozy Den Helder.
Zorg & Zekerheid Leiden MU16 VS Triple ThreaT MU16
Nummers 3 en 6 in de Elite A van de Onder 16 Eredivisie treffen elkaar. Leiden staat er goed voor om het thuisvoordeel in de Final 8 te behouden. Toch is het Triple ThreaT dat sterk aan de wedstrijd begint. Met een and-1 van Jason Mettes wordt het eerste verschil al gemaakt. De thuisploeg lijdt veel balverlies, en opnieuw slaan de bezoekers uit Haarlem toe. Brett Roelofs zorgt voor een 0-8 voorsprong, en Leiden moet al vroegtijdig een time-out nemen. Via Marcus de Koning komt de ploeg iets terug in de wedstrijd, maar Triple ThreaT heeft wederom Swen van der Pol en opnieuw een and-1 van Roelofs, die onder het bord het verschil maakt. Leiden komt in de problemen. Door de sterke verdediging van Triple ThreaT komen ze niet tot hun gewenste schoten. Via een driepunter van Van der Pol loopt Leiden tegen een achterstand van tien punten aan: 8-18. Vlak voor het einde van het eerste kwart herpakt Leiden zich. Vanaf de bank komt Alexander Agadjanian in het veld, die met zijn beweeglijkheid Leiden terugbrengt tot 17-22.
Leiden gaat verder via Agadjanian. De finalist van de afgelopen Basketball Cup lijkt weer helemaal mee te doen, zeker wanneer De Koning onder het bord voor 24-26 zorgt. Het verschil is weer geminimaliseerd, waar het ooit tien punten in het voordeel van Triple ThreaT was. De verdediging wordt opnieuw aangescherpt. Denley Philips maakt het de tegenstander lastig, maar Triple ThreaT slaat terug met een driepunter van Jazz Wit. Er wordt opnieuw een verschil gemaakt. Bij Leiden is alleen Alexander Agadjanian op dreef, maar als team weten de bezoekers uit Haarlem opnieuw uit te lopen. De Wit en Van der Pol zijn snel en behendig, en via een backdoor-score van Denley Philips en een schot van Jesiah Schemmekes komt Triple ThreaT opnieuw op een voorsprong van tien punten: 33-43. Het spelbeeld van het eerste kwart herhaalt zich. Wederom is het Agadjanian die Leiden terugbrengt in de wedstrijd, uiteindelijk tot 37-43 bij rust.
Leiden slaagt er niet in om door te drukken. Triple ThreaT beschikt over meerdere sterke spelers. Yiannis Augustt trekt naar de ring en vergroot de voorsprong opnieuw tot tien punten. Dat is niet het enige wapenfeit van de bezoekers. Met een driepunter van Swen van der Pol wordt het verschil nog groter. Leiden blijft zoeken naar nieuwe kansen, maar die blijven uit. De ploeg van coach Dominique Schemmekes pakt uit met meerdere aanvallende mogelijkheden. Naast het afstandsschot beschikken zij ook over de snelheid van Jazz Wit. Zo blijft het verschil intact, mede door het overwicht op het veld. Van der Pol schiet zijn derde driepunter raak, en Triple ThreaT lijkt daarmee na het derde kwart op weg naar een belangrijke overwinning in Leiden: 51-63.
Leiden geeft zich echter nog niet gewonnen. Alexander Agadjanian en Marcus de Koning houden de hoop levend. Bij 55-63 is nog alles mogelijk, maar dat duurt niet lang. De vierde driepunter van Van der Pol brengt een nieuw verschil op het bord, en via Raphael Kosters loopt Triple ThreaT definitief uit. Nog één keer doet Leiden iets terug via een driepunter van Philip van der Werf, maar de overwinning gaat naar Haarlem. Triple ThreaT boekt een belangrijke zege in de onder 16 Eredivisie: 70-88 in Leiden.
Reactie plaatsen
Reacties